سیمای اردکان

اردکان

مقبره ملا عارف اردکان

  این روزها اگر گذرتان به خیابان ملاعارف افتاده باشد ، شاهد یکی از ماندگارترین کارهای شهرداری و شواری شهر هستید.
      احیای مقبره ملاعارف از مشاهیر اردکان. هرچنداین کار می بایست سالها زودتر انجام می پذیرفت اما حرکت ارزنده شهرداری ستودنی است.
      اکنون در کنار احیاء باغ سرای شهرداری و بنای جدید مقبره ، خیابان ملاعارف که تا یک هفته دیگر گذرگاه صدها دانش آموز و فرهنگی خواهد شد، جلوه ای دیگر خواهد داشت. حقیر به برخی دوستان پیشنهاد کردم به خاطر حفظ بافت سنتی این منطقه ، خیابان سنگ فرش شود که بی شک به جلوه آن خواهد افزود.
 
 
 
+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم شهریور 1388ساعت 16:6  توسط عليرضا  | 

اداره فرهنگ و ارشاد اردکان

دیشب به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان وبه نیابت خیری آقای رزم آور از اعضای محترم شورای اسلامی شهر ، همایش هنرمندان و اصحاب هنر شهرستان در محل فرهنگ سرای مرحوم آیت الله خاتمی (ره) برگزار شد.
     این مراسم که با سخنرانی روستایی فرماندار، رزم آور عضو شورای شهر  ، نمایش فیلم کوتاه مهدی جعفری  که حائز عناوین متعدد از جشنواره های بین المللی فیلم شده بودو شعر خوانی چند تن از اعضاء انجمن شعر همراه بود با نماز جماعت و صرف افطاری به پایان رسید.
از حاشیه های این مراسم:
1- عدم حضور امام جمعه و حتی نماینده ایشان در جمع هنرمندان موجبات ناخرسندی برخی شده بود.
2- تبلیغات شهری نامناسبی پیرامون این همایش انجام شده بود.
3- بسیاری از اهالی هنر حاضر نشدند دغدغه های صنفی خود را بیان کنند ، شاید گوش شنوایی را نمی دیدند.
4- خبر تعطیلی خانه سینمای جوان شهرستان اردکان که توسط آقای مستوفی بیان شد ، تاسف برانگیز بود.
5- خیلی ها نفهمیدند هدف اصلی از برگزاری این مراسم چه بود.
+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم شهریور 1388ساعت 16:4  توسط عليرضا  | 

همکاران فرهنگی اردکانی

براساس  آمار منتشره در شماره 34 ماهنامه مشق آفتاب ( نشریه داخلی سازمان آ . پ استان یزد) 20 نفر از همکاران فرهنگی اردکانی  ، در مسابقات مختلف حائز رتبه های ممتاز استانی شده اند.

     هرچند شایسته بود تا در مراسمی ویژه ازاین عزیزان تقدیر و تشکر گردد اما متاسفانه روابط عمومی اداره نیز که بارها شایستگی خود را درانعکاس موفیقت فرهنگیان ودانش آموزان اردکانی به اثبات رسانده است !!!! در انعکاس این موفقیت بزرگ از خود کوتاهی نشان داده است.

     خوشبختانه این روزها شایعه تغییر پست نامبره به گوش می رسد ، امید می رود سکان دار بعدی بتواند نقش خود را در این پست حساس به خوبی ایفا نماید. جامعه خدوم آموزش و پرورش حق خود می دانند که اخبار موفقیت هایشان به نحو احسن در تمامی رسانه ها انعکاس یابد

+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم شهریور 1388ساعت 16:3  توسط عليرضا  | 

آینه اردکان

زنگار آیینه
 
 
    آیا تا به حال شنیده اید که روزنامه ای خواننده نداشته باشد ، شاید پاسختان مثبت باشد اما گمان نمی کنم تا به حال شنیده باشید که نشریه ای حتی مدیر مسئولش هم آن را نخواند.
    این نکته دردناک را من از زبان یکی از دست اندرکاران آیینه در اردکان شنیدم . دوهفته نامه ای که متاسفانه با اتخاذ تصمیم های غلط ،ترکستان را برای رسیدن خود انتخاب کرده است. هرچند حقیر خود از نویسندگان ثابت آیینه بوده ام اما هیچ گاه انتقاد خود را از رفتارهای مطبوعاتی اصحاب آیینه پنهان نکرده ام وامروز تعطیلی ستون دائم شهروند را نشانه ی اعترض به این روند گرفته ام.
* بروز سیاست زدگی و جناح بازی
*افراط و تفریط در برخی امور
*رشد روز افزون اغلاط املایی
*پرداختن به مسائل حاشیه ای
*چهره نمودن کسانی که واقعا چهره ای نیستند
*درخ اخبار به صورت کپی ، پیس و تبعات ناشی از آن
*رشد روزافزون درج آگهی
*جناحی برخورد کردن با نماینده شهر و عدم درج خبرهای آن
*و...
    شاید از مهمترین مشکلات فراروی نشریه آیینه بود که حقیر دوستانه به مدیر اجرایی آن تذکر دادم و استمرار این  روند را به قیمت از دست دادن خوانندگان نشریه دانستم.
 
+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم شهریور 1388ساعت 16:1  توسط عليرضا  | 

قابل توجه استاندار و شهردار یزد و شهردار میبد

«تندیس مرد بازاری در بازار هفتگی امیركلا نصب شد»
            چرا شهردار «میبد» طلب هنرمند مجسمه ساز یزدی را پرداخت نمی كند!؟
در حالیكه تندیس پیرمرد دوچرخه سوار یزدی در میدان ابوذر یزد ناگهان «گم» شده است و در شهر تاریخی یزدی كه بازارهایش شهره عالم هستند، هیچكس به فكر ساخت و نصب تندیس مرد بازاری نبوده است، و شهردار میبد با بهانه های واهی از انجام تعهدات شهرداری سرباز زده و طلب هنرمند مجسمه ساز یزدی را نمی دهد، در شهر كوچك امیركلا، تندیس مرد بازاری ساخته و نصب می شود، و شهردار میبد، هنوز در اندیشه برچیدن المان هایی هست كه در زمان شهردار سابق در میبد نصب شده است، براستی از اندیشه شهردار امیركلا تا عمل شهردار میبد چقدر فاصله است!؟ و اما!
به گزارش فارس از بابل، مهدی رازجویان، شهردار امیركلا در مراسم نصب تندیس مرد بازاری اظهار داشت: تندیس مرد بازاری نماد سمبلیك پیرمردی است كه زمبیل محتوای غاز بر دوش دارد و با هدف تشویق و حمایت از قشر زحمتكش بازار در بلوار فداییان اسلام واقع در ابتدای بازار هفتگی جمعه امیركلا نصب شد.
وی افزود: جنس این تندیس از بتن گلاسه بوده كه دارای 60/2 متر طول و دو متر پایه است كه با اعتبار بالغ بر 90 میلیون ریال احداث و نصب شد.
وی همچنین از نور پردازی سومین میدان شهر امیركلا خبر داد و افزود: بعد از نورپردازی میادین امیر پازواری و امام علی (ع) میدان انقلاب این شهر نیز نورپردازی شد‌.
رازجویان تصریح كرد: نورپردازی این میدان با هشت عدد پروژكتورهای كم مصرف‌ از چهارجهت كه در هر چهار ثانیه تغییر رنگ داده و با صرف هزینه‌ای بالغ بر 40 میلیون ریال توسط پیمانكار طرح و واحد تاسیسات شهرداری به اتمام رسیده است.
وی از بهره‌برداری پروژه‌های عمرانی شهرداری امیركلا قبل از زمان مقرر و با كیفیت مطلوب خبر داد و افزود: با بازدیدهای مكرر و پی در پی از چگونگی مراحل اجرایی پروژه‌های عمرانی و آشنایی با مشكلات موجود و تلاش در رفع آن بسیاری از پروژه‌ها زودتر از زمان مقرر با كیفیت مطلوب به بهره‌برداری رسید.
رازجویان هدف از بازدیدهای مكرر را عمل به منویات مقام معظم رهبری و معرفی سال جاری به نام سال اصلاح الگوی مصرف و جلوگیری از ریخت و پاش های پیمانكاران از لحاظ مالی و اجرایی برشمرد.
+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم شهریور 1388ساعت 15:58  توسط عليرضا  | 

عدالت استاندار ابركوهی در طرح ایجاد مجتمع پتروشیمی اردكان و منطقه وی‍ژه اقتصادی

یزد بعد از انقلاب و با توجه به بحران آب و کمبود آب جهت حیات کشاورزی در این استان کویری به سوی صنعتی شد گام برداشت و به طبع آن اردکان نیزدرمسیرصنعتی شدن راه پیمود در سفر اول احمدی نژاد به استان و در جلسه هیئت دولت با توجه به اینکه طرح ایجاد کارخانه الکترود گرافیتی که در زمان دولت خاتمی شروع شده بود و بعدها بدلیل تحریمهای بین المللی ایران طرف خارجی کارخانه الکترود از اجرای تعهدات خود سر باز زده بود بنابراین دولت احمدی نژاد تصمیم گرفت در محل ایجاد کارخانه الکترود گرافیتی یک مجتمع پتروشیمی ایجاد کند .

اما جناب فلاح زاده که برای پیگیری مصوبات دور اول سفر ریاست محترم جمهور یک سفر تفریحی چین جایزه گرفته بود(به گفته همراهان عجیب ایشان در این سفر) ایجاد کار خانه را از اردکان به میبد تغییر محل داد البته این زرنگی فلاح زاده بود تا اردکانی ها و میبدی ها را به جان هم بیندازد تا خود برای زادگاهش فکری بکند جالب است بدانید بعد از سفر دوم هیئت دولت به یزد فقط برای ابرکوه موجز تاسیس کارخانه کاشی و سرامیک صادر می شود و دیگر در هیچ کجای استان مجوزی صادر نمی شود بد نیست بدانید که ابرکوه فاقد معادن خاک کاشی است و باید از اردکان و میبد خاک مورد نیاز حمل گردد ما در اینجا به فلاح زاده توصیه می کنیم اگر می خواهد برای شهرستانش کاری بکند بهتر است با توجه به کشاورزی بودن منطقه و جود آب مورد نیاز در آنجا بجاب کارخانه فولاد و کاشی به ایجاد صنایع غذایی اهتمام ورزد نمونه موجودش هم کارخانه مواد لبنی اعلا ابرکوه است که توانسته با جود کارخانه های عظیمی همچون کاله و پاک و پگاه و میهن خودی نشان دهد و اسم رسمی برای خود و ابرکوه دست و پاکند.

جدیدا و با پیگیری فرماندار اردکان و مساعدت سردار صلاحی (رئیس سابق مناطق آزاد كشور و استاندار فعلی خراسان رضوی)که مشاور رئیس جمهور و یك اردكانی است طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی فولاد باتوجه به زیرساختها و وجود معادن مهمی چون سنگ آهن رباط و چادر ملو تهیه میشود و برای امضا استاندار و ارجاع آن به هیئت دولت جهت تصویب برده میشود که جناب سردار عدالت گستر از امضا و ارجاع به هیئت دولت خودداری می کند و دلیل می آورد که باید شهرستان های دیگر نیز طرح خود را بیاورند تا از آنها هم حقی ضایع نشود و هر شهرستان طرح جامع تری داشت آن شهرستان برای ایجاد منطقه ویژه  به دولت پیشنهاد شود

حالا ما که نمی دانیم شما قضاوت کنید کدامیک از دیگر شهرستان های ۱۰ گانه استان معادنی همچون چادر ملو و رباط دارند کدامیک در مسیر جاده بین اللملی و ترانزیتی سنتو قرار دارند کدامیک راه آهن مورد نیاز را دارند کدامیک صنایع پایین دستی چرخه فولاد را در خود همچون گندله سازی ایجاد کرده اند و بهتر است بدانید هم اکنون دو کارخانه عظیم فولاد با نام های فولاد ارفع و غدیر که احیا و ذوب فولاد هستند در اردکان در حال ساخت هستند و از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردارند البته تاکید استاندار طبق معمول برای زادگاهشان ابرکوه است حالا شما یک ریخته گری را در ابرکوه نام ببرید تا توجیهی کوچک برای منطقه ویژه فولاد در آنجا دست و پا شود.

تنها شهرستانی که می تواند داعیه دار باشد که نیست بافق است با فقط و فقط سنگ آهنگ مرکزی که آنهم فقط کنسانتره تولید و به کارخانه های فولاد اصفهان و خوزستان آنهم از طریق جاده و خطوط ریلی که از اردکان می گذرد می فرستد.

آیا استاندار بعد از گرفتن مجتمع پتروشیمی از اردكان و واگذاری آن به میبد طرح منطقه ویژه اقتصادی فولاد اردكان را نیز به ابركوه خواهد داد؟

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم شهریور 1388ساعت 17:14  توسط عليرضا  | 

عدالت فلاح زاده و انتصاب فرماندار شهرستان خاتم

یکی از عجیبترین انتصابات فلاح زاده انتصاب رئیس ستاد احمدی نژاد در میبد به عنوان فرماندار شهرستان خاتم می باشد جالب اینکه فرد مذکور(ناصر امامی میبدی) فقط در دو دوره عضو شورای شهر میبد بوده همچنین در کارنامه خود کارگردانی چند تئاتر و بازیگری در چند فیلم سینمایی درجه چندم است گمانه زنی ها در این زمینه هاکی است فرد منصوب شده رابطه خوبی با یحیی زاده نماینده مشهور اصولگرای میبد و تفت در مجلس دارد و همچنین برای جذب حمایت ستاد احمدی نژاد در میبد با توجه به عدم حمایت ستاد اردکان از فلاحزاده صورت پذیرفته است.

در بعد از سفر دور دوم احمدی نژاد به استان یزد جناب فلاح زاده یک سفر چند روزه ای به چین داشت که همراهان عجیب ایشان در این سفر تعجب همگان را برانگیخته بود و شائبه تفریحی بودن سفر را در اذهان تقویت می نمود (خدا کند از بودجه بیت المال نبوده باشد که تقریبا از محالات است)مهمترین همراهان ایشان عبارت بودند ازمهران اژدرپور همشهری ایشان و مشاور امور جوانان و رئیس گروه مشاوران جوان استاندار. جالب است بدانید از مشاور جوان فلاح زاده در زمان دکتر عاصی در مورد انتصاب فرماندار ابرکوه با توجه به اینکه اژدرپور منصوب خود عاصی برای ریاست ستاد احمدی نژاد در انتخابات سال۸۴ بود نظر چندانی اخذ نشد و اژدرپور از جمله نارضیان زمان استانداری دکتر عاصی بود دیگر همراهان فلاح زاده در سفر به چین که تفریحی بودن آن هیچگاه تکذیب نشد و دلیل این سفر را عنایت دکتر احمدی نژاد به مسئولین پیگیری مصوبات سفرریاست جمهور در دور اول بوده است آقای سید احمد عبودتیان مسئول دفتر ارتباطات مردمی استاندار بود جالب اینکه هر دونفر نامبرده دانشجو بوده و از وضعیت سربازی آنان اطلاعاتی منتشر نشده است جالب است بدانید نامبردگان با پیگیری استاندار در حال انجام مراحل استخدام رسمی در مجموعه وزارت کشور هستند!!

خب معلوم نیست مصوبات سفر اول دکتر احمدی نژاد باپیگری و زحمات طاقت فرسای مسئولین مربطه در نقاط مختلف استان به مرحله اجرا رسیده است یا با تلفن های افرادی همچون عبودتیان که معلوم نیست در دایر مدیران متعهد اجرایی استان چه جایگاهی دارنداجرایی شده است.

جدیدا شنیده شده قرار است فلاح زاده در وزارت سردار نجار و با توجه به اینکه نیكزاد معاون عمرانی وزارت کشور خود به عنوان وزیر مسكن معرفی شده و  رای آورده .فلاحزاده به عنوان معاون عمرانی وزارت کشور معرفی شود خب خدا را چه دیدید شاید زمانی همین تیم در وزارت خانه برو بیایی برای خود دست و پا کنند خدا به خیر بگذراند...

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم شهریور 1388ساعت 16:11  توسط عليرضا  | 

آیا مهندس طاهرزاده رئیس فعلی آموزش و پرورش اردكان مصالحه رای فراکسیون اقلیت برای وزیر آموزش و پرورش

شاید چهار سال پیش بعد انتخاب دکتر احمدی نژاد و وزارت دکتر فرشیدی در آموزش و پرورش کمتر کسی فکر می کرد از میان گزینه های متعدد برای ریاست بزرگترین اداره شهرستان فردی برگزیده شود که در مجموعه اردکان نیست و از تهران می آید بله قرعه  به نام رفیق شفیق سپهری< غلامحسین عبداللهی خورد با توجه به مخالفت ستاد احمدی نژاد ولی به یمن و برکت رفاقت سپهری و زابلی مدیرکل آموزش و پرورش عبداللهی حکم ریاست اداره آموزش و پرورش را دریافت کرد شاید یکی از مهمترین دلایلی که ریاست بر این مجموعه گسترده آموزشی را حائز اهمیت می کند وجود نیروی انسانی زیاد و تحصیلکرده و همچنین جمعیت ۱۷۰۰۰نفری دانش آموزان مرتبط با آن باشد.

اما غلامحسین عبداللهی نتوانست انتظارات را برآورده کندو با پایان یافتن دوره سی ساله خدمتش از ریاست بر مجموعه عظیم آموزشی اردکان کنار رفت اما اینبار ستاد حامیان احمدی نژاد میدان عزل و نصبها را در دست گرفتند چرا که استاندار تازه منصوب ارتباط خوبی با مجموعه ستادها برقرار کرده بود هرچند ستاد اردکان بعد از مدتی در حلقه منتقدین فلاحزاده قرار گرفت.با توجه به این شرایط ایجاد شده و نظر ستاد حامیان احمدی نژاد که نبایدبه آموزش و پرورش به دید جناحی و کارخانه رای سازی نگاه کرد پیگیر ریاست یکی از نزدیکترین فرهگنیان شهرستان به حلقه اول این ستاد مهندس سید علی طاهرزاده شدند و از میان سه گزینه ای که به یزد معرفی شده بودند تنها گزینه ستاد اردکان نظر زابلی مدیرکل سابق را جلب کرد مهر مهندس جوان کامپوتر آنچنان به دل زابلی نشسته بود که در مقابل تهدیدهای تابش نمایند دوم خردادی اردکان حاضر به تغییر نظر خود نشد ودر آخر پست خود را نیز فدای ریاست طاهرزاده کرد بعد از عزل زابلی که تمامی نیروهای دلسوز استان این عزل را حرکتی سیاسی و تسویه حساب جناحی از سوی رئیس فراکسیون اقلیت مجلس هفتم می دانستند باغستانی که روابط حسنه ای با تابش داشت جانشین زابلی شد .

باغستانی در ابتدا قصد برکناری طاهرزاده را داشت اما بعد از چندماه به توانمندیهای طاهرزاده پی برد و به این صورت بود که اعلام کرد طاهرزاده  انتخاب او نیز می باشد هرچند وزارتخانه مخالف عزل طاهرزاده بود چراکه یکی از خدومترین مدیران کل خود را فدای او کرده بود.

در این دو سال که مهندس طاهرزاده سکان اجرایی بزرگترین مجموعه اداری و آموزشی شهرستان اردکان را بر عهده گرفته حرکتهای جالبی در این مجموعه رخ داده است از جمله طرح آینده ساز و فرهنگی مرجع شناسی(شناسایی و انتخاب مرجع تقلید برای دانش آموزانی که تازه به تکلیف می رسند) که الحق کاری بزرگ و زیربنایی است همچنین طاهرزاده در ابتدا بیان کرده بود که نمی خواهد همچون اصلافش با هزینه از زندگی و سرمایه جوانان این شهرستان پز رتبه اولی در پذیرفته شدگان کنکور درکشور را بدهد طاهرزاده معتقد است با روشی که سالیان سال مدیران این مجموعه در پیش گرفته بودند جوانان زیادی راهی دانشگاه های دسته چندم و پیام نور و آزاد شده اند که خود حال از بیان داشتن مدارک این دانشگاهها شرمسار هستند ایده طاهرزاده این بود که ثمره چند دکتر و مهندس با درجات ممتاز تحصیلی در بهترین دانشگاههای کشور ارزشمند تر از چندین هزار لیسانس پیام نور و آزاد و... است چرا که این جوانان تازه بعد از فارغ التحصیلی متوجه می شوند چه کلاهی سرشان رفته و باید این مدارک که حتی همان دانشگاههای صادر کننده نیز حاضر به استخدام آنها در همان واحدها نیستند به اصطلاح در کوزه گذارند... .

با این ایده طاهرزاده(ارتقای کیفیت آموزش و کنار گذاشتن کمیت آموزش) بود که رتبه چندین ساله اردکان در پذیرفته شدگان کنکور از دست رفت و این حرکت طاهرزاده در سطح استان نیز طرفدارانی پیدا کرد و ادارت دیگر استان نیز به دنبال افزایش کیفیت آموزش های خود رفتند و اینگونه بود که رتبه استان نیز در بین دیگر استانها از دست رفت.و این از دست دادن رتبه شد بهترین بهانه برای مخالفین رئیس جوان آموزش و پرورش اردکان و از همه مهمتر تابش بود که با بهانه قرار دادن کنکور و پذیرفته شدگان در آن حملات خود را در هر محفلی به سوی طاهرزاده و مجموعه تحت مدیریتش افزایش داد و حتی با ذکر نام مهندس طاهرزاده به عنوان مقصر خواهان عزل طاهرزاده می شد.

اما درآنسوی میدان  اصلی ترین حامیان طاهرزاده وی را جز موفق ترین مدیران آموزش و پرورش در استان می دانند و از همین روست که وی را نامزد مدیرکلی آموزش و پرورش استان نموده و در حال رایزنی با تهران هستند و در این حرکت از حمایت ستادهای دیگرشهرهای استان نیز بهره می گیرند.خدا را چه دیدید شاید چند روز دیگر که وزیر جدید آموزش و پرورش با معرفی دکتر احمدی نژاد از مجلس رای اعتماد بگیرد طاهرزاده نیز حکم مدیرکلی را از وزیر آموزش و پرورش بگیردوزیری که به احتمال زیاد دکتر فاطمه آلیا نماینده اصولگرای تهران باشد.لازم است بدانید طاهرزاده در این مدت مسئولیت خود از حمایت شدید دکتر علی احمدی نیز برخوردار بود چرا که حاضر به عزل زابلی شد(زابلی در آخر با فشارهای تابش با درخواست بازنشستگی از اداره کل رفت)اما حاضر به عزل مهندس طاهرزاده نشد .

با توجه به اینکه تعدادی از مراجع نارضایتی خود را از وزارت زنان ابراز داشته اند و با توجه به پس گرفته شدن نامه معرفی آلیا به عنوان وزیر از مجلس احتمال معرفی دوباره دکتر علی احمدی به عنوان وزیر به مجلس زیاد است و اگر علی احمدی وزیر شود مدیرکلی طاهرزاده نیز حتمی است.

اما بعید هم نیست تابش شرط رای فراکسیون اقلیت مجلس به ویزر آموزش و پرورش عزل طاهرزاده باشد  با توجه به سابقه لابی های صورت گرفته با نماینده های مجلس در موعد اخذ رای اعتماد از سوی مرد لابی دولت یعنی دکتر رحیمی معاون پارلمانی رئیس جمهور زیاد هم عزل طاهرزاده بعید به نظر نمی رسدامادر این میان نیز حمایتهای مردان اصولگرای استان  نیز از طاهرزاده را نباید از یاد برد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم شهریور 1388ساعت 1:58  توسط عليرضا  | 

رمز گشایی از یك انتصاب در بنیاد مسكن اردكان

در در همین زمانها در ۴سال پیش با انتصاب آقای مهندس کشاورز به عنوان مدیر کل بنیاد مسکن استان یزد با اصرار ایشان آقای محمد افخمی که دیپلم عمران دارد و به گفته و اسناد و مدارک مورد ادعای ایشان که بعدها تعدادی از آن مدارک رو شد از سمت ریاست مهمترین اداره بخش مسکن اردکان برکنار شد تعداد تخلفات افخمی و شدت مخالفت مدیرکل تازه منصوب شده بنیاد استان به حدی بالا بود که حتی حمایتهای بی دریغ دفتر حزب موتلفه اردکان از رئیس بنیاد اردکان باعث ابقای ایشان نشد و در اقدامی انقلابی که از هرمدیر دولت اسلامی انتظار بود برکنار شد.

بالافاصله بعد برکناری از ریاست بنیاد مسکن اردکان افخمی بهترین پست را برای خود حراست فرمانداری دید تا در آنجا بتواند بر تخلفات فراوان گذشته خود که هرلحظه بیم انتشار و پیگرد آن را داشت سرپوش گذارد با توجه به همین مورد اصلی ترین حامی خود آقای ع س دبیر موتلفه را تحریک و از ارتباطات نامبرده کمال استفاده را نمود و حکم مسئول حراست فرمانداری را از استانداری دریافت نمود.

جالب اینکه بعد از انتصاب به عنوان حراست فرمانداری بجای اینکه در مقام جبران خطاهای گذشته خود براید شروع به پرونده سازی برای افراد مختلف با اغراض شخصی نمود که از آن جمله می توان به پرونده سازی برای مهندس شهابی بخشدار مرکزی وقت اردکان اشاره نمود که با پرونده سازی و حقکشی آشکار یکی از عالی ترین مقامهای اطلاعاتی و امنیتی شهرستان نامبرده از سمت بخشداری عزل و به مرکز استان منتقل شد اما بعد از رفتن شهابی بخشدار اردکان بود که غرایض شخصی افخمی که حالا در قامت حراست عالی ترین اداره شهرستان ایفای نقش می نمودعیان شد ازدیگر پرونده سازی های افخمی جوسازی و ارسال نامهای متعدد برای استانداری به عنوان تحت فشار قرار دادن فرماندار توسط آقای محمد جواد مهدیزاده مسئول ستاد احمدی نژاد در اردکانجهت دریافت وام بود که در آن زمان نام مسئول ستاد احمدی نژاد را به عنوان یکی از دریافت کنندهای وامهای کلان از ناحیه بنگاههای زودبازده بر سر زبانها انداخت و از همه مهمتر پرونده سازی برای اصلی ترین حامی خود آقای حاج علی سپهری بود که نقش دو رو و منافق گونه افخمی در رابطه با عزل و انتصاب آقای مظفری بخشدار وقت عقدا از بخشداری به اداره صنایع برای سپهری محرز کرده بود شد به طوریکه سپهری به یکی از مخالفین سرسخت افخمی بدل گشت و برای برکناری از حراست خود شخصا به استانداری رفته و در این رابطه حتی با شخص استاندار جناب آقای فلاح زاده صحبت می نماید و پیگیریهای سپهری و مسئول ستاد احمدی نژاد که بیشتر برای حمایت از شهابی بود(چراکه هم موتلفه و هم ستاد احمدی نژاد بر این نکته اتفاق نظر داشتند که مهندس شهابی از اتهاماتی که افخمی بر وی وارد ساخته مبرا می باشد که هیچ حتی شهابی را بهترین گزینه بعد از تقدیری برای پست معاونت فرماندار می دانستند هرچند در برخی محافل شنیده شده بود همین حمایت از شهابی بود که افخمی را در پرونده سازی برای شهابی و سپهری و مهدی زاده مصمم تر می کرد چرا که خود را شایسته ترین فرد برای معاونت می دانست جالب اینکه افخمی در زمان حراست روابط گرم و صمیمانه ای با مسئولین دوم خرداد اردکان از جمله سازگاری و دکتر پورهاشمی داشت و ازاوبعنوان یار غار تقدیری معاون وقت فرماندار نامبرده می شد)سرانجام به نتیجه رسید و افمخی از حراست فرمانداری عزل شدو به عنوان کارشناس جزبا توجه به مدرک پایین تحصیلی اش عازم اداره کل در مرکز استان شد.

اما افخمی در همین زمان کوتاه هم که حراست فرمانداری بود حامیان جدید و پروپاقرصی را برای خود دست پا کرده بود از جمله رئیس عالی ترین مقام اطلاعاتی و امنیتی اردکان بود که نفوذ همین مسئول باعث شده است افخمی که روزی با دستور همین مدیرکل از کار برکنار شود دوباره و در زمان همین مدیر کل به ریاست بنیاد مسکن اردکان منصوب شود.

ادامه رمز گشایی از این انتصاب خطرناک را به چند روز آینده وامی گذاریم چون اسناد تخلف افخمی در بنیاد و حراست در حال جمع آوری است از جمله تخلفات نامبرده در واگذاری زمینهایی در میدان توت و ساخت و سازی مسئله دار در شهرکی! که در انتهای بلوار خاتمی انجام داده است.اما یک سوال از آن مقام محترم اطلاعاتی و امنیتی داریم و آن این است که آیا تابحال در مورد واکنش مردم اردکان در مورد مسئله محدوده که دارند بی سروصدا به نفع میبد کار را تمام می کنند برای مسئولین استان گزارشی را ارسال کرده یا فقط به دنبال جبران خدماتی(بخوانید خیانت)که افخمی کرده پیگیر برگرداندن ایشان به پستی  که چهار سال پیش بخاطر تخلفات متعدد برکنار شده بود بوده اند.همچنین در زمان تبلیغات شایعاتی شنیده شد که هیچگا تذکبیبه آن به گوشمان نرسید

+ نوشته شده در  شنبه بیست و یکم شهریور 1388ساعت 17:7  توسط عليرضا  | 

مجوز انتشار ۱۹ نشریه صادر شد

هیئت نظارت بر مطبوعات در جلسه روز دوشنبه خود با انتشار 19 نشریه موافقت کرد.

دبیرخانه هیئت نظارت بر مطبوعات اعلام کرد در این جلسه با انتشار دو هفته‌نامه، دو دوهفته‌نامه، 11 ماهنامه، 3 فصلنامه و یک دوفصلنامه موافقت شد.

روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی مدیرکل مطبوعات و خبرگزاریهای داخلی اسامی نشریات فوق را به شرح زیر اعلام کرد: هفته‌نامه‌های "امین بافق" به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی محمدعباسی بافقی و "حدیث نو" به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی مهدیه‌السادات حدادیان از جمله نشریاتی بوده‌اند که مجوز انتشار دریافت کردند.

همچنین دوهفته‌نامه‌های "فرصت" به صاحب امتیازی شهرداری خمینی شهر و مدیرمسئولی حسین غفوری اسفریزی و "آئینه مهر" به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی کاظم سبحان زاده مجوز نشر گرفتند.

"پیک معلولین" به صاحب امتیازی جامعه معلولین استان یزد و مدیرمسئولی جلیل باقری اتابک، "قبیله هابیل" به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی مرضیه پودینه، "مروت اردکان" به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی حسن مروتی، "پیک خاتم" به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی محمدعلی طالبی موری آبادی، "افق طبس" به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی مهدی شفیعی مقدم، "اردکان ما" به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی هاجر احسانی اردکانی، "بچه‌های کویر" به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی احمد شبانی کاظم‌آباد، "سلام ابرکوه" به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی داوود فلاح‌زاده ابرقوئی، "بانگ صبح" به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی محمود صادق زاده، "ساحل کویر" به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی محمدعلی کریمی مریم‌آبادی و "پیک کویر" به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی زهرا فتوحی نیز ماهنامه‌هایی بوده‌اند که مجوز نشر را دریافت کردند.

همچنین فصلنامه Iranian Journal Of Diabets And Obesity به صاحب امتیازی دانشگاه شهید صدوقی یزد و مدیرمسئولی محمد افخمی اردکانی، "دست انداز" به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی مهین عباسی بافقی و "یزد و یزدی‌ها" به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی الهه دهقان طزرجانی مجوز نشر گرفتند.

دوفصلنامه "ریاضی رکن" به صاحب امتیازی انجمن علمی آموزشی معلمان ریاضی استان یزد و مدیرمسئولی محمدرضا انتظاری مجوز نشر گرفت.

 

 

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم شهریور 1388ساعت 16:26  توسط عليرضا  | 

طوماری که به قم رفت؟؟

مرداد امسال و بعد از فوت مرحوم آیت الله بهجتی ، حجت الاسلام دیداری به عنوان سومین امام جمعه شهرستان اردکان ، به رسم شورای سیاست گذاری ائمه جمعه سراسر کشور ، حکم موقت سه ساله گرفتند.

      در این که ایشان از همان اول گزینه مورد نظر جناح راست در شهرستان نبود بر هیچ کس پوشیده نیست ، اما هرگز کسی هم گمان نمی کرد که بعد از گذشت دو سال و عملکرد عالی ایشان در تمامی زمینه ها، جمعی که خود از شاگردان ایشان محسوب می شوند ، دست به تهیه و ارسال طوماری علیه مواضع اتخاذ شده ایشان بویژه در ماههای اخیر بزنند.
       چه زود علم و حلم را فدای سیاست و جناحی نمودیم که هر روز ، شرمنده تر از روز قبل در پی توجیه رفتار دیگران در آن وادی هستیم.
       حجت الاسلام دیداری ، نمود بارزی از روشن فکری در فضای یک رنگ جامعه ما می باشد که فراجناحی بودن خود را ثابت کرده است. مواضع قاطع ایشان بویژه در حوادث میان اردکان و میبد در نوع خود بی نظیر می باشد.
 
خدا کند حکایت ارسال طومار به قم برای عزل نامبرده صحت نداشته باشد. خدا کند.
+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم شهریور 1388ساعت 16:19  توسط عليرضا  | 

پشت پرده ابلاغیه وزارت كشور به استانداری یزد در مورد مرز اردكان و میبد

از یك منبع موثق شنیده شده كه ابلاغیه ای از سوی وزارت كشور به استانداری یزد ارسال شده مبنی بر اینكه مرز اردكان و میبد حد فاصل میدان شفق تا میدان شهید فهمیده (وحدت سابق) و میدان آزادی (فلكه انار) تعیین شده است. این ابلاغیه باید طی نامه ای از طرف استانداری به فرمانداری های اردكان و میبد ارسال شود كه این كار هنوز به صورت رسمی انجام نشده است.این ابلاغیه مسئولین امر در استانداری و حتی میبدی را هم شگفت زده كرده است.با این وضع بوستان آزادی و بیمارستان ضیایی و خیلی از ادارات و دستگاه های اردكان وارد محدوده میبد خواهد شد.به راستی مسئولین شهر چه میكنند.آقای دیداری آقای روستایی وای بر شما اگر این ابلاغیه اجرا شود.آقای تابش شما غیر از مسائل سیاسی كه در آن غرق شده اید آیا به فكر اردكان هم هستی؟

 به کلیه مسئولین شهرستان و استان تذکر می دهیم چنانچه موضوع گسترش محدوده شهرستان میبد به داخل محدوده شهرستان اردکان رسما ابلاغ و اجرا گردد دست های پنهان پشت این قضایا را برای مردم شریف اردکان منتشر خواهیم كرد البته با اسناد و مدارک متقن و مکفی. برای جبران خطایی که در حال انجام است فقط ۴۸ساعت به مسئولین استان و شهرستان مهلت می دهیم در صورت اینکه ابلاغیه وزارت کشور تکذیب و کان لم یکن نشود با انتشار اخبار این حرکت خائنانه، مردم شریف اردکان را برای حضور در صحنه سازماندهی می کنیم .

به داغ كن اكتفا نكنید و به هر طریقی كه میتوانید اطلاع رسانی كنید.به دوستان اس ام اس كنید و به هر كی رسیدید بگید كه خودشونو  آماده كنن برا حضور در صحنه

در صورتی كه این ابلاغیه اجرا شود اطلاع رسانی بعدی ما نیز برای مقابله با آن از همین طریق خواهد بود.امیدوارم شب های قدر مانع از اطلاع رسانی كامل نشود

لطفا انزجار خود رو از این ابلاغیه در ذیل قید

 فرمایید و آن را محكوم كنید.

+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم شهریور 1388ساعت 16:12  توسط عليرضا  | 

عكس تاریخی از كشف حجاب در اردكان+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم شهریور 1388ساعت 15:18  توسط عليرضا  | 

مجوز خرید یک دستگاه سی تی اسکن جهت بیمارستان اردکان صادر شد

به دنبال درخواست نماینده مردم اردكان در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به وزیر بهداشت، تامین اعبتار خرید یك دستگاه سی‌تی‌اسكن 16 اسلایس برای بیمارستان ضیایی این شهرستان صورت گرفت.

پیگیری‌های نماینده اردكان در یک دستگاه سی تی اسکن بیمارستان ضیایی اردکان/ اختصاص 200 میلیون تومان اعتبار جهت رفع نقاط حادثه‌خیر اردكان/تخصیص 15 لیتر آب‌ آشامیدنی به ترك‌آباد مجلس شورای اسلامی/

به دنبال درخواست نماینده مردم اردكان در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به وزیر بهداشت، تامین اعبتار خرید یك دستگاه سی‌تی‌اسكن 16 اسلایس برای بیمارستان ضیایی این شهرستان صورت گرفت.

همچنین با پیگیری‌های  تابش  15 لیتر در ثانیه آب آشامیدنی برای روستای ترک آباد تخصیص یافت. پیرو این پیگیری مدیر عامل آب منطقه‌ای استان در نامه‌ای آورده است؛ با موافقت شرکت و آب و فاضلاب روستایی و مصوبه کمیته مدیریت منابع آب با تخصیص 15 لیتر آب آشامیدنی با روستای ترک آباد موافقت کرد.

همچنین با مساعدت اداره کل تربیت بدنی استان و شهرداری اردکان یک دستگاه مینی بوس جهت ایاب و ذهاب هیات‌های ورزشی به هیات کشتی اردکان تحویل داده شد.

همچنین جهت خرید یک دستگاه سی تی اسکن 16 اس لایت برای بیمارستان ضیایی اردکان، وزیر بهداشت نیز در دستوری به معاونین امور اقتصادی و مدیریت منابع آن وزارت خانه خواست تا ضمن تامین اعتبار و با هماهنگی معاونت سلامت سی تی اسکن مناسبی در اسرع وقت تهیه شود.

2 هزار میلیون ربال اعتبار جهت رفع نقاط حادثه‌خیر شهرستان اردكان و افزایش ایمنی مسیرهای منتهی به این شهرستان تخصیص یافت

+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم شهریور 1388ساعت 15:15  توسط عليرضا  | 

انتصاب های عجیب فلاح زاده در استان یزد

بعد از دریافت حکم استانداری و معارفه جناب سردار فلاح زاده با حال و هوای فرماندهی قرارگاه سازندگی سپاه و یاد از زمان فرماندهی تیپ الغدیر پا به ساختمان استانداری گذاشت و بر همین حساب استانداری و مجموعه استانداری را با قرارگاه و تیپ اشتباه گرفت فلاحزاده در مدت انتصابشان ۹۹ درصد مسئولینی را که منصوب نموده از بچه های مخلص سپاه و جالب اینکه افرادی را از سپاه انتخاب نموده که سابقه طولانی دوستی با فلاح زاده داشتند.

سرهنگ میرفخرالدین برای مدیرکل حوزه استاندار که در زمان دکتر عاصی با ملغی شدن دفتر استاندار از اختیارات بالایی برخوردار بود به جای مهدی تقوایی مرد همه کاره و به نوعی استاندار در سایه زمان عاصی معرفی شد قائم محمدی از تیپ آمدبه جای ملک ثابت طلبه کم گو و پیگیری که با اسرار عاصی از قم به یزد آمده بود حکم گرفت فرهنگ دوست که از او به عنوان یار دیرینه و گرمابه و گلستان فلاح زاده یاد می شود ابتدا به عنوان مشاور عالی و بعدا به عنوان فرمانده منطقه مقاومت سپاه یزد منصوب شد تا انتقال دوستان پاسدار استانداری برای رهسپاری به استانداری مانعی بر سر راه نداشته باشند اما دولت فرهنگ دوست مستعجل بود و با آمدن سردار جعفری به جای سردار صفوی و ادغام نیروی مقاومت و نیروی زمینی و تشکیل سپاه الغدیر سردار الله داد فرمانده سپاه الغدیر شد و جایی برای فرهنگ دوست نماند بعد با پیگیری های فلاح زاده فرهنگ دوست جانشین سپاه الغدیر شد اما مردم همه کاره استان در زمان فلاح زاده نفر دوم بودن را در سپاه دوست نداشت پس با پیگیری های فلاح زاده حکم مدیر کلی بنیاد شهید استان را از دهقان معاون وقت احمدی نژاد دریافت نمود.

مهندس نجفی که مسئولیت دفتر استاندار که مورد غضب حلقه ای که بعد از عاصی نفوذی در استانداری و شخص استاندار پیدا کرده بودند واقع شد و بلافاصله بعد از آمدن فلاحزاده رهسپار سازمان شهرداریهای همانجایی که زمان دکتر عاصی از آن آمده بود شد مهدی تقوایی به مدیرکلی سیاسی و انتخابات معاون سیاسی و امنیتی استاندار منصوب شد و چه جالب بود تقوایی مدیر کلی معاون را پذیرفته بود که زمانی گزینش او برای معاونت عاصی را خود بر عهده داشتفرماندار مهریز هم از دوستان نزدیک فلاحزاده در سپاه انتخاب شد محمدعلی زارع زاده مسئول سیاسی سپاه یزدحکم فرمانداری مهریز را دریافت کردزمزمه هایی هم برای انتخاب حسن واحدیان یا سرهنگ ملاحسینی از پاسداران خوش سابقه سپاه یزد برای فرمانداری اردکان شنیده شده بود که بنا به دلایلی کم رنگ شد هرچند مهندس در سالیان اول انقلاب سابقه عضویت در سپاه و فرماندهی سپاه اردکان را دارد.

فلاح زاده کی کمی خیالش از انتصابات راحت شد یاران خود را در کنار خود دید به فکر دعوت مقام عظمای ولایت و رهبری برای سفر به یزد شدو این مهم را با نفوذی که بوسیله دو برادر خود یکی روحانی مشهوری که در تلویزیون احکام می گوید و دیگری معاون وزیر اطلاعات است به خوبی به رانجام رساند و رهبری به یزد وارد شدو مردم ولایت مدار یزد استقبال بی سابقه ای را از مولا و مراد خویش به عمل آوردند اما فلاح زاده همان فلاح زاده ابرکوهی است او با اعمال نفوذ و استفاده از موقعیت خود رهبری را فقط به ابرکوه برد و توجیهشان این بود که رهبری به مناطق محروم سفر می کند و ابر کوه از محرومترین مناطق استان یزد است نمی دانیم شاید شهرستان های خاتم و صدوق که تازه چندسالی از شهرستان شدنشان می گذرد در رفاه کامل هستند و از محرومیت بویی نبرده اند البته این محروم بودن و نبودن فقط در منطق عدالت فلاح زاده بوده است و شنیده شده که در مدیریت عالی استان هم زمزمه هایی بنابر مخالفت مقصد بودن ابرکوه برای سفر رهبری هم در آن زمان شنیده شده بود

عدالت فلاح زاده و سفر به چین؟

عدالت فلاح زاده و منطقه ویژه اقتصادی فولاد برای ابر کوه

عدالت فلاح زاده و دانشکده خبر

عدالت فلاح زاده وصنایع آلاینده 

عدالت فلاح زاده و...

+ نوشته شده در  سه شنبه هفدهم شهریور 1388ساعت 15:36  توسط عليرضا  | 

بررسی نحوه مدیریت فلاح زاده استاندار یزد فردی سپاهی از دیار ابركوه (آیا این عدالت

بعد از انتخابات  ۲۷ خرداد و سوم تیر۸۴  که احمدی نژ‍اد رئیس جمهور شد.کابینه اول احمدی نژاد با رای اعتماد مجلس هفتم رسمیت یافت.بعد از آن بود که گروههای مختلف شروع به رایزنی با همدیگر در  تهران و بویژه شخص احمدی نژاد برای تعیین استاندار نمودند ابقای کلانتری هم به خاطر حرف و حدیث هایی که در مورد او در رابطه با تحصن نمایندگان ردصلاحیت شده مجلس ششم مطرح بود به کلی منتفی شد.

در این میان علیرضا فاخرزاد قائم مقام ستاد احمدی نژاد در استان که در اصل رئیس ستاد بود و عاصی در ظاهر رئیس ستاد برای استانداری در دولت اسلامی دکتر احمدی نژاد در آب نمک خوابانده بود برای استانداری. الحق و الانصاف هم که بهترین فرد برای استانداری یزد بود و صد حیف که او رفت.عاصی رفت اما چگونگی رفتنش حدیث ها دارد عاصی بعد از انتصابش همچون رئیس دولتی که او استاندارش بود بنا را بر این گذاشت که به هیچ وجه و به هیچکس به اصطلاح باج ندهدو این امر بود که مخالفینی سر سخت در میان حامیان اولیه او ایجاد کرد تعدادی از اعضای ستاد یزد که خود را از این خوان گسترده بی نصیب می دیدند بویژه گروهی که بواسطه حضور در مناصب انتخابی همچون شورای شهر خود را صاحب حق می دانستند و خود را از پیشقراولان مبارزه با اصلاحاتی که کوس آمریکایی بودنش عالم را فراگرفته می دانستند و حتی استانداری را حق خود .بدین جهت برای فتح سنگر استانداری خود را آماده می کردند.

در اولین قدم برای در اختیار گرفتن تعدادی اداره کل آماده شدند و با فشاری که از ناحیه تعدادی از یاران خود در ستاد های شهرستانها بر عاصی وارد می نمودند در اولین گام موفق به فتح اداره کل ارشاد شدند و با عنوان اینکه فرد مورد نظرشان رئیس دفتر آیت الله علامه محمدتقی مبصباح یزدی می باشد و جوسازی گسترده با این عنوان که عاصی مخالف مصباح یزدی است اگر نه چرا با انتصاب مسئول دفترش به عنوان مدیرکل ارشاد مخالفت می کند عاصی را تسلیم کردند اما اکنون که ۴سال از این    انتصاب  می گذرد بر همگان حقانیت عاصی روشن شده است به اعتراف بعضی از اصولگرایان که زمانی سینه چاک عجمین مدیر کل ارشاد بودند نمره عملکرد او زیر صفر است مدیرکلی پروازی که حداقل نیمی از هفته را در قم و نزد اهل و عیال به سر می برد و کمتر در محل کار خود دیده می شود عملکرد این اداره کل به طوری افتضاح است که اکثر قریب به اتفاق اداره های شهرستانی را سرپرست اراده می کند و اداره فرهنگ و ارشاد اردکان را خانمی از اهالی چرخاب و کاملا بی تجربه اداره می نماید که به گفته خودشان ریاست این اداره درب و داغان را به زور پذیرفته اند و جالب اینکه بهترین حربه را در مدیریت ارشاد اردکان گریه می داند و هرجا کم آمورد گریه را بر منطق ترجیح می دهد بگذریم از تعطیلی معدود سینماها و کم رونقی تمامی کتابخانه ها و هزاران مشکلی که اداره کل ارشاد استان با آن دست به گریبان است و مدیر کلی که حضور در قم و استفاده بردن از محضر خانوداه و استاد خود را بر خدمت بی منت! به اهالی سختکوش و با فرهنگ یزد ترجیح می دهد نامبرده داماد آیت الله ابوترابی می باشد و محسن ابوترابی عضو سابق شورای شهر یزد که معلوم نشد چرا در انتخابات سوم شورا کاندید نشد و هم اکنون مشاور امور اجتماعی فلاح زاده برادر خانم جناب مدیر کل  می باشد 

بعد از جوسازی های فراوان این عده که با وجود عاصی هیچکس تره هم برایشان خورد نمی کرد عاصی استعفا داد و رفت و باز همین عده با استفاده از موقعیت و در حالی که گزینه مورد نظر خود را از راه یافتن به کاخ استانداری یزد محروم  دیدند و با مطمئن شدن اینکه استاندار بعد از عاصی فلاح زاده است شروع به رایزنی با فلاح زاده نمودند و به اصطلاح بادمجان دور قاب چین فلاح زاده شدند که از قرارگاه سازندگی سپاه رهسپار استانداری یزد می شد

چگونگی استاندار شدن فلاح زاده نیز حدیث ها دارد. بعد قطعیت یافتن رفتن دکتر عاصی باز همان گروهها شروع به رایزنی کردند اما پورمحمدی وزیر وقت کشور که دوستی دیرینه ای با برادر فلاح زاده  در زمان معاونت وزارت اطلاعات فلاحیان وزیر اطلاعات دولت هاشمی رفسنجانی داشت همای استاندار شدن را بر شانه های فلاحزاده نشاند  در گوشه و کنار هم شنیده می شود یکی از دلایل نارضایتی احمدی نژاد از پور محمدی انتصاب بعضی از استانداران از جمله فلاحزاده و افراشته پور استاندار سابق بوشهر بوده است

قابل توجه است که بدانید عاصی همان موقع معارفه خود اعلام کرده بود هر موقع که فردی بهتر از خود برای استانداری یزد پیدا کرد او را معرفی و خود استفا می دهد و فردی که عاصی معرفی کرد دکتر مهدی ناظمی مشاور رهبری و عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع) و برادر استاندار قم که آن زمان وزیر تعاون بود بوده است که باجوسازی همان عده که منافع خود را باز تامین شده نمی دیدند و انصراف دکتر ناظمی قضیه تمام می شود

حال فلاح زاده استاندار شده  و همانهای که در زمان مدیریت عاصی به کناری گذاشته شده    بودند میدان دار شده اند و بر تصمیمات کلان فلاح زاده که زاده ابرکوه شهرستانی که چند سالی از جداییش از استان فارس و پیوستنش به یزد می گذرد اثر گذار شدند.

فلح زاده شدیدا عرق ابرکوهی دارد اولین انتصابش نیز این بود که مهران اژدر پور دانشجویی که در انتخابات ۸۴ رئس ستاد احمدی ژاد در ابرکوه بود و هیچگونه سابقه مدیریتی جز چند صباحی مسئولیت بسیج دانشجویی دانشگاه یزد را در پرونده خود نداشت به جای علی عادل عابدین نژاد کرمانی زاده ساکن یزد دارای مدرک لیسانس و سابق طولانی مدیریتی در امور دانشجویی دانشگاه آزاد یزد و از دوستان نزدیک دکتر عاصی منصوب نمود

+ نوشته شده در  دوشنبه شانزدهم شهریور 1388ساعت 21:43  توسط عليرضا  | 

از کارت پستال های جدید شهرستان های استان رونمایی شد (تصاویر)

سری جدید بسته های 8 تایی و6 تایی کارت پستال های معرفی آثار تاریخی و جاذبه های طبیعی و گردشگری شهرستان های اردکان، خاتم،میبد،تفت،طبس و ابرکوه به طور مجزا با تیراژ 5000 نسخه رونمایی ودر میان گردشگران توزیع می گردد .
در این بسته ها ، کارت پستال هایی از اماکن تاریخی گردشگری مربوط به همان شهرستان ، همراه با شرحی مختصر به دو زبان فارسی و انگلیسی درباره قدمت و مکان جاذبه های گردشگری ارائه شده است .
شایان ذکر است بسته های کارت پستال های آثار تاریخی شهرستان های استان یزد به دلیل استقبال فراوانی که از کارت پستال های قبلی سازمان شده بود به تعداد 225 هزار برگ به چاپ رسیده است.

نمونه هایی از کارت پستال ها :

 

+ نوشته شده در  دوشنبه شانزدهم شهریور 1388ساعت 21:40  توسط عليرضا  | 

با تعطیلی شركت خودرو كویر اردكان بزرگترین شوك بیكاری در سالهای اخیر

دیروز صبح 60نفر از پرسنل اخراجی شركت خودرو كویر با تجمع جلوی این كارخانه خواستار بازگشت به سر كار خود شدند.این جماعت پس از آنكه پاسخ قابل قبولی از سوی مسئولین شركت دریافت نكردند عازم اداره كار اردكان شدند و از آنجا قصد حركت به سوی فرمانداری اردكان را داشتند كه بازرس اداره كار آنها منصرف میكند.

شركت صنایع خودرو كویر در سال 1381 با طرح تولید وسایل نقلیه سنگین مجوز تاسیس كارخانه تولیدی را دریافت نمود و با توجه به سیاست‌ها و اهداف كلان این شركت در زمینه ایجاد اشتغال و تمركزگرایی در این بخش قطعه‌سازی و صنایع وابسته خودرو، نخستین پارك صنعتی خصوصی ویژه صنعت خودروسازی را در زمینی به مساحت تقریبی 940000 مترمربع در 7 كیلومتری شهر اردكان احداث كرد. در شهرك صنعتی خودرو كویر،‌ 30 هكتار از اراضی اختصاص به كارخانجات تولید خودرو داشته و در مابقی اراضی ضمن در نظر گرفتن فضای سبز، معابر و خدمات عمومی شهرك به بخش صنایع قطعه‌سازی اختصاص داده شده است.در ابتدای كار میان شركت با كمپانی British Motors Company (BMC) كه یك كمپانی انگلیسی بوده و توسط تركیه خریداری شده بود. قرارداد همكاری فنی نمایندگی انحصاری بسته شد.

این شركت با بیش از 200 نفر نیروی كار در سال 83 شروع به تولید مینماید.كه در بدو كار پس از تنها یك ماه تولید به علت نداشتن قطعه تولید را متوقف میكند.شایان ذكر است این شركت قطعات كامیونی را از شركت تركیه ای به نام bmc وارد ایران كرده و با مونتا‍ژ،كامیون های این شركت را در ایران به فروش میرساند.این فراز و نشیب تا سه سال ادامه یافت تا اینكه در سال 86 پس از ركود نسبی اولین سری از پرسنل این شركت شامل كارشناسان و نیروهای با مدرك لیسانس اخراج میشوند(اخراجی های 1).پس از آن در زمان مدیریت آقای داوودی تعداد دیگری از پرسنل شامل زنها و چندین نفر از نیرو های دفتر تهران كه اغلب از محله چرخاب اردكان بودند اخراج میشوند(اخراجی ها2).آقای داوودی قبلا 2 دوره نماینده مردم اردكان و میبد در مجلس شورای اسلامی بوده كه در زمان نمایندگیش بیشترین ظلم در حق اردكان و مردم اردكان صورت گرفت كه مفصل است.در زمان مدیریت داوودی در خودرو كویر دفتر امور سهام شركت در تهران نیز تعطیل شد.از یك منبع موثق شنیده شده است در زمان داوودی كارهای غیر قانونی زیادی در این شركت انجام شده است.از جمله اینكه خودرو كویر تعداد 20 كامید bmc به یك شركت اصفهانی به نام نگین اجاره داده بوده كه پس از ورشكستگی شركت نگین این 20 كامیون به شركت خودرو كویر برگردانده میشود. در زمان مدیر عاملی داوودی و مدیریت سایت اردكان (آقای سرهنگ حسین دشتی) با نفوذ هایی كه داشتند با تعویض غیر قانونی شماره موتور و شماره شاسی و بعضا تعویض رنگ كامیون و نهایتا سند سازی  این 20 كامیون دسته دوم به جای نو به فروش می رسانند.بعدها بعضی از نیروهای اخراجی این شركت كه از ماجرا با خبر شده بودند مسئولین شركت را به تهدید میكنند كه در صورت اخراج ماجرا را برای مشتری ها تعریف خواهند كرد.آخرین خودروی تولیدی این شركت در بهمن ماه 1387 از خط تولید این شركت بیرون می آید و از آن بعد نیرو های باقیمانده این شركت كه 79 نفر بودند بدون اینكه كاری انجام دهند شیفت های كاری را به پایان می بردند.یك هفته مانده به ماه مبارك رمضان پرسنل به 2هفته مرخصی اجباری فرستاده می شوند.در پایان این 2هفته و به بهانه ماه مبارك رمضان این مرخصی دو هفته دیگر نیز تمدید می شود(قابل توجه كارخانه شیشه و سرویس های 4 فرسنگیش و كارخانه گندله سازی و آشپزخانه اش).این 79 نفر قرارداد شش ماهه منتهی به 31 شهریور 88 با خودرو كویر دارند كه رو به پایان است.از این تعداد به گفته مسئولین شركت قرارداد 60نفر شامل كلیه كاركنان خط تولید،چند نفر از تعمیر گاه مركزی،انبار،فضای سبز،تاسیسات و قسمت اداری تمدید نخواهد شد.و فقط 19 نفر شاما 5 نفر نگهبان،5نفر تعمیر كار،یك نفر انبار،دو نفر وحد فروش قطعات،یك نفر تاسیسات،دو نفر اداری،مدیر تولید،یك نفر كارپرداز و مدیر سایت باقی خواهند ماند.

با اخراج این 60نفر(اخراجی ها 3)بزرگترین شوك بیكاری به شهرستان اردكان تحمیل خواهد شد.هم اكنون آقای مجتهدی مدیر عامل و آقای دكتر علی شمس اردكانی با دكترای اقتصادش رئیس هیئت مدیره این شركت می باشد.پیش بینی میشود سرنوشتی شبیه به شركت نوشابه تگرگ یزد در انتظار این شركت باشد.همچنین شنیده میشود شركت پوشش گستر اردكان نیز برای اخراج نیروهایش برنامه ریزی میكند.در هفته های گذشته نیز شركت شیروار میبد نیز تعداد 70 نفر از كاركنانش را اخراج كرده است.ظاهرا این موج بیكاری در سایر شهرستان های استان نیز یا اتفاق افتاده یا در حال وقوع است كه ما از آن بیخبریم.آیا این موج بیكاری مسئولین استان و شهرستان اردكان را به فكر وا خواهد داشت.آیا كمیته اشتغال استان راهكاری برای این موج بیكاری خواهد داشت و یا اینكه عزل و نصب های دولت دهم بزرگترین دغدغه مسئولین ارشد استان است.خوانندگان محترم یا اخراجی های عزیز در هر جای استان در صورت داشتن طلاعات بیشتر آنها را به صورت كامنت در ذیل این مطلب درج نمایید.

+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم شهریور 1388ساعت 16:9  توسط عليرضا  | 

تجلیل از کارکنان برتر ادارات اردکان
کارکنان ادارات وارگان های دولتی شهرستان اردکان به منظور گرامی داشت هفته دولت در مصلای بزرگ امام خمینی اردکان گرد هم آمدند.

در این  گردهمایی حجت السلام دیداری امام جمعه اردکان و روستایی فرماندار شهرستان به ترتیب در موضوع عدالت اداری و عملکرد یک ساله فرمانداری حاضرین را آگاه کردند

طاهرزاده مدیر آموزش و پرورش اردکان نیز در این گردهمایی ضمن تقدیر و تشکر از همه ی عوامل آموزش و پرورش شهرستان ،عملکرد یک ساله دستگاه تحت امر خویش را به استماع رؤسا و کارکنان ادارات شهرستان رسانند.

در پایان این مراسم به کارکنان نمونه و برتر ادارات هدایایی اهدا شد.

+ نوشته شده در  شنبه چهاردهم شهریور 1388ساعت 16:11  توسط عليرضا  | 

یك اردكانی استاندار بزرگترین استان ایران میشود

میان گزینه‌های مطرح شده مهندس بنی‌هاشمی شهردار و نماینده اسبق مشهد و استاندار قم به عنوان گزینه اول و علی حسینی محراب كه پیش از این معاون اقتصادی وزیر اطلاعات بودند و در حال حاضر مشاور دبیرخانه شورای امنیت ملی و مشاور وزیر اطلاعات هستند، به عنوان گزینه دوم انتخاب شدند.
نماینده مردم مشهد در مجلس در خصوص تعامل نمایندگان با هیات دولت برای انتخاب استاندار جدید خراسان رضوی گفت: در لیست اولیه عده‌ای مد نظر بودند كه از این میان مهندس بنی‌هاشمی، حسینی محراب و مولوی با اقبال بیشتری مواجه شدند.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خراسان، در همین خصوص توضیح داد: در مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی آقایان بنی‌هاشمی و حسینی محراب با 11 رای و مولوی با 5 رای با اقبال بیشتری برای گزینه‌ پیشنهادی كسب سمت استاندار روبه‌رو شدند.

وی ادامه داد: مجمع نمایندگان استان طی گفت‌وگو با رییس‌جمهور و بعضی اعضای هیات دولت در رابطه با تعیین استاندار خراسان رضوی پیشنهاد كرد ترجیحا از گزینه‌های بومی استان كه توانایی اداره خراسان رضوی را دارند برای این سمت استفاده شود كه در میان گزینه‌های مطرح شده مهندس بنی‌هاشمی شهردار و نماینده اسبق مشهد و استاندار قم به عنوان گزینه اول و علی حسینی محراب كه پیش از این معاون اقتصادی وزیر اطلاعات بودند و در حال حاضر مشاور دبیرخانه شورای امنیت ملی و مشاور وزیر اطلاعات هستند، به عنوان گزینه دوم انتخاب شدند.

وی سردار صلاحی، مشاور رییس جمهور در امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را گزینه انتخابی رییس‌جمهور برای استاندار خراسان رضوی اعلام كرد و به ایسنا گفت: در مقابل پیشنهاد رییس‌جمهور درخواست كردیم كه اگر قرار است از میان گزینه‌های استانی، كسی انتخاب نشود انتظار داریم كه از وزرای پیشین دولت كه در حال حاضر به كابینه معرفی نشدند، فردی معرفی شود.

آرین‌منش مهندس فتاح، وزیر نیرو را گزینه‌ی غیربومی پیشنهادی مجمع نمایندگان و اسكندری، وزیر جهاد كشاورزی را گزینه مورد نظر هیات دولت در این راستا اعلام كرد.

وی تصریح كرد: از طرف مجمع نمایندگان با فتاح تماس گرفتیم كه وی ضمن بیان دیگر پیشنهاداتی كه به ایشان شده بود، فحوای سخنش اینطور بود كه با قبول این پست موافق است و خدمت در استان خراسان رضوی را مایه افتخار می‌داند.

نماینده مشهد در مجلس با تاكید بر این كه در این مورد تصمیم گیرنده نهایی هیات دولت است، عنوان كرد: مجمع نمایندگان با سردار صلاحی مخالفتی ندارد ولی اعتقادش این است كه جایگاه مدیریتی استان خراسان رضوی اگر از وزارتخانه بالاتر نباشد، پایین‌تر نیست.

وی افزود: این استان نیازمند توجه ویژه بوده و جایی است كه با توجه به حضور 30 میلیون زایر از جایگاه رفیع و موقعیت استراتژیكی برخوردار است ضمن اینكه می‌تواند نقش ممتازی در توسعه اقتصادی و فرهنگی كشور داشته باشد.

نماینده مردم مشهد در خانه ملت اظهار كرد: معتقدم ورود نمایندگان به این بحث بیش از این توجیه ندارد و تصمیم‌گیرنده نهایی دولت است.

آرین‌منش با اشاره به حضور شخصیت‌های ممتاز مثل آیت‌الله واعظ طبسی و آیت‌الله علم‌الهدی در این استان بر نیاز به جدیت در تعامل استاندار با نمایندگان و مسوولان استانی برای پیشبرد اهداف تاكید كرد.

وی در پایان خاطرنشان كرد: امیدواریم دولت با توجه به تاكیدی كه بر تعامل بین نمایندگان و دولت دارد، به دیدگاه‌ها و نظرات مقام‌های عالی‌رتبه و مسوولان استانی توجه لازم را داشته باشد.
 
در اینجا از ریاست محترم جمهور می خواهیم همچنان که به فرزندان این شهرستان نظر شایسته ای دارند و از میان اردکانی های مقیم تهران برای وزارت و استانداری وزارتخانه های مهمی چون نفت و تعاون و استانهای قم و خراسان رضوی افراد شایسته ای را انتخاب می نمایند برای  استان یزد هم فکری کنند از قدیم گفته اند چراغی که به خانه رفاست به مسجد حرام است.
+ نوشته شده در  شنبه چهاردهم شهریور 1388ساعت 15:56  توسط عليرضا  | 

مطالب قدیمی‌تر